Reference

Rekonstrukce bytového domu

LokalitaVlkova, Praha 3
Datum realizace2013
InvestorSoukromý

Kompletní rekonstrukce bytového domu obsahující společné prostory, všechny bytové a nebytové jednotky.

Příčky a nosné konstrukce

Kombinace stávajících i nových nosných konstrukcí z plných cihel, včetně statického zajištění nových překladů z válcovaných „I“ profilů. Dělící příčky Xella - Ytong + sádrokartonové konstrukce s minerální izolací. Místy použity ACU sádrokartonové předstěny pro lepší zvukovou neprůzvučnost.

Úpravy povrchů

Nové štukové omítky, nové obklady, podlahy kombinace nových plovoucích podlah včetně celého souvrství na trámových stropech, repase stávajících parketových podlah a dlažby včetně podkaldních betonů.

Okna, dveře

Výměna špaletových památkově chráněných oken do ulice za dřevěné repliky s izolačním dvojsklem. Do dvorní části použity plastová okna s izolačním trojsklem. Vnitřní dveře – kompletní dodávka včetně obložkových zárubní. Bytové dveře – masivní s masivní obložkou dle požadavku odboru památkové péče.

Elektroinstalace

Kompletní nové bytové elektroinstalace včetně slaboproudých rozvodů. Kompletně vyměně též domovní rozvod elektroinstalace včetně přípravy pro osazení elektroměrů + domovní rozvod slaboproudu.

Vytápění

Kompletně nové vytápění bytových jednotek pomocí elektrokotlů pro 1. A 2.NP, 3. A 4.NP vytápěno společnou kotelnou s kondenzačním plynovým kotlem – každý byt proveden jako samostatně měřitelný okruh.

Vybavení

Kompletní vybavení bytů obsahuje: vybavení koupelen v běžném standardu, vnitřní dveře s obložkouvu zárubní, bytové masivní dveře s obložkovou zárubní, kuchyňské linky na míru.

Fasády

Rekonstrukce památkově chráněné uliční fasády včetně výměny oken (dřevěné repliky původních špaletových oken s izolačním dvojsklem) a zateplení dvorní fasády systémem Baumit® (dle standardů ETICS), výměna oken do dvora a všech klempířských prvků.